Akcijai reģistrējušies 28 zobārsti no 17 zobārstniecības klīnikām dažādās Latvijas pilsētās.

BEZMAKSAS smaganu veselības pārbaudes 7.-12.maijā


Pirmo reizi Latvijas Periodontologu asociācija pievienojas Eiropas Periodontologu Federācijas iniciatīvai, atzīmējot Smaganu Veselības Dienu jeb Gum Health Day, kas jau sesto reizi norisinās 12.maijā visā Eiropā. Katru gadu šai iniciatīvai pievienojas arvien jaunas valstis visā pasaulē. 

"Smaganu veselības dienu 2019" mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību periodonta veselības ietekmei ne tikai uz vispārējo veselību, bet arī estētiku, pašnovērtējumu un dzīves kvalitāti. 

Akcija "Smaganu veselības dienas 2019" norisināsies divos posmos:
1. Zobārsti visā Latvijā ir aicināti brīvprātīgi veikt periodonta saslimšanu bezmaksas skrīningu akcijas laikā no 7.-12.maijam savās praksēs, izmantojot konkrētas Latvijas Periodontologu asociācijas izveidotas rekomendācijas un ieteikumus. Mērķis - veicināt zobārstu iesaistīšanos agrīnā periodonta saslimšanu diagnostikā.

2. 11.maijā divās identiskās sesijās 10:00-12:00 un 12:00-14:00 SIA "RSU Stomatoloģijas institūts" telpās paralēli norisināsies periodonta saslimšanu bezmaksas skrīnings klīnikās gan pieaugušajiem, gan 7-17 g.v. bērniem un atvērtās lekcijas auditorijā ar dažādus sabiedrības slāņus interesējošiem tematiem par smaganu veselību. Mērķi - informēt sabiedrību par smaganu veselības nozīmi, sniedzot zinātniski pamatotu informāciju un kliedējot dažādus sabiedrībā valdošus mītus.

                                                                                                                   

Kā vēstī sauklis "Veselas smaganas, skaists smaids", šogad uzmanība veltīta smaganu veselības nozīmei saistībā ar estētiku, pašnovērtējumu, kā arī vispārējo veselību.