Zobu tīrīšana ar zobu suku

Regulāra zobu aplikuma noņemšana no visām zobu virsmām ir smaganu slimību profilakses un ārstēšanas pamatā. Rekomendējam tīrīt zobus divas reizes dienā ar zobu suku - no rīta un vakarā pirms miega. Zobu sukai jābūt mīkstai, tā jāmaina reizi trīs mēnešos.

Video redzama viena no ieteicamām zobu sukas lietošanas tehnikām veiksmīgai aplikuma noņemšanai smaganu slimību novēršanai - ievērojiet, ka jānotīra smaganu mala!

Starpzobu spraugu tīrīšana

Zobu suka notīra tikai divas zoba virsmas - iekšējo un ārējo. Arī starpzobu spraugas ir jāiztīra KATRU DIENU. Ieteicamie līdzekļi ir starpzobu birstītes vai zobu diegs vietās, kur starpzobu birstītes nav piemērotas, piemēram, pārāk cieši saspiestu zobu rajonā. 

Tieši Jums piemērotos zobu kopšanas līdzekļus palīdzēs izvēlēties zobu higiēnists vai zobārsts. Mutes skalojamie līdzekļi neaizstāj starpzobu spraugu tīrīšanu! 


"Pati esmu izvēlējusies un saviem pacientiem iesaku tīrīt zobus ar Philips Sonicare elektrisko zobu birsti. Tās pamatā ir inovatīva sonic tehnoloģija, kas padara šo zobu birsti īpašu. Augstās frekvences birstes sariņu  kustības ļauj šķidrumam iespiesties dziļi starp zobiem un gar smaganu līniju, efektīvi noņemot aplikumu un uzlabojot smaganu veselību.”


Anete Sopule, zobārste


Periodonta slimību dosjē

Par smaganu veselību un slimībām

Mutes veselības saikne ar vispārējo veselību


Smaganu slimības un COVID-19 komplikācijas