Smaganu veselības diena 2023

Šogad, atzīmējot Smaganu veselības dienu, vēlamies ikvienam no jums sniegt iespēju veikt bezmaksas smaganu veselības pārbaudi jeb skrīningu. Tādēļ rīkojam īpašu akciju, kuras laikā brīvprātīgi zobārsti un zobu higiēnisti savās praksēs no 8. līdz 12. maijam veiks bezmaksas smaganu veselības pārbaudes. Akcijai reģistrētās klīnikas un speciālistus apkoposim īpaši izveidotā kartē. Sekojiet informācijai!

Kas ir skrīnings?

Smaganu veselības skrīnings ir vienkāršs mutes dobuma izmeklējums periodontīta pazīmju agrīnai noteikšanai. Tas nenodrošina pilnas diagnozes noteikšanu, tomēr ar tā palīdzību iespējams konstatēt smaganu veselību un slimības pazīmes. Konstatējot slimības pazīmes, saņemsiet norādes par tālākajiem rīcības soļiem. Ja Jums jau ir diagnosticēts periodontīts vai agrāk ir veikta periodontālā ārstēšana, skrīnings nav domāts Jums -  rekomendējam vērsties pie periodontologa.

Un vēlreiz atgādinām, ka smaganu asiņošana zobu tīrīšanas vai ēšanas laikā ir ļoti nopietna slimības pazīme. Esiet atbildīgi par savu veselību!

Kā to veic?

Smaganu izmeklēšanu veic zobārsts vai zobu higiēnists, ar speciālu instrumentu (zondi) pārbaudot mīkstos audus ap zobiem - izmēra smaganu rievas dziļumu, nosaka vai smaganas asiņo, pārbauda zobu kustīgumu. Atkarībā no Jūsu smaganu veselības rādītājiem, speciālists sniegs rekomendācijas:

  • veselas smaganas - nodarbojieties ar profilaksi;
  • iekaisušas smaganas - ārstēšanu var veikt zobārsts vai zobu higiēnists;
  • iekaisušas smaganas un dziļas smaganu kabatas - vērsieties pie smaganu slimību speciālista jeb periodontologa, kas veiks precīzu diagnostiku un nozīmēs atbilstošu ārstēšanu.

Smaganu slimības - gingivīts un periodontīts ir ārstējamas! 

Kā pieteikties?

Zobārsti un zobu higiēnisti, kas reģistrējuši dalību akcijā, savās prakses vietās veiks bezmaksas smaganu veselības pārbaudes. Meklējiet sev tuvāko klīniku šajā kartē, sazinieties pa norādīto tālruni un vienojieties par pieņemšanas laiku!

Smaganu veselības diena 2023

#gumhealthday #veselassmaganas
#skaistssmaids #pārbaudismaganas #smaididroši